Czeching 201519. května  2016 v 11:00  

Pošlete svůj track. Radio Wave vám dá recenzi osobně na festivalu Elekce

Festival Elekce - Foto: tiskový servis festivalu Elekce

Festival ElekceFoto: tiskový servis festivalu Elekce

O program jednoho z večerů pražského festivalu Elekce se letos postará Radio Wave. Nabídne diskuzi s vítězi hudebně exportní soutěže Czeching i osobní recenzi skladeb mladých hudebníků.

Letošní ročník přehlídky lokální elektronické hudby Elekce bude nejen 36hodinová nonstop party. Tentokrát budou součástí festivalu i tzv. lekce, tedy debatní večery. Mluvit se bude o hudbě a sociálních sítích, streamovacích službách, o stavu české hudební scény nebo o tom, jak se vede na hudební scéně ženám. V úterý 31. 5. bude večerní program v Café Jedna v režii Radia Wave, které připravilo speciální příležitost především pro mladé hudebníky. Pokud do 27. 5. na e-mail radiowave@rozhlas.cz pošlete svou hudbu ve formě odkazu na SoundCloud nebo Bandcamp, redaktoři Radia Wave i zkušení hudebníci vám osobně zrecenzují na Elekci vaši tvorbu. 

Podpoře mladých hudebníků se na Radiu Wave dlouhodobě věnují pořady Startér, hitparáda neobjevených, Kreaton, s radami pro hudební producenty, a hudebně exportní projekt Czeching, který již čtvrtým rokem pomáhá lokálním kapelám prorazit do zahraničí. Společně připravily speciální večer na Elekci, jehož součástí nebudou jen recenze, ale také diskuze s vítězi Czechingu 2015, producentem Aid Kidem a dvojicí VR/NOBODY. Následovat bude POPslechovka s VR/NOBODY, kterým se za poměrně krátkou dobu podařilo s hudbou mimo český hudební mainstream nasbírat velké množství fanoušků. Společně s Mary C vyberou Václav Rouček a DJ NobodyListen klipy od progresivních a přitom úspěšných hudebníků a diskutovat se bude o popularitě a o rozdílu v definici popu u nás a v zahraničí. 

Nahrávání EP VR/NOBODY – „Now“ - Foto: Ondřej Tylčer

Nahrávání EP VR/NOBODY – „Now“Foto: Ondřej Tylčer

Festival Elekce letos na 36hodinové nonstop party od 3. do 5. června představí 30 hudebníků. Budou mezi nimi například Dizzcock, Aid Kid, Himalayan Dalai Lama, BA:ZEL, HRTL, Layup, Lišaj, Orient, Pandoo nebo Světadíl. 

Elekce s Radiem Wave
Recenze osobně, diskuze s Aid Kidem a VR/NOBODY a POPslechovka 
úterý 31. 5. od 18:30 v Café Jedna, Veletržní palác  

Autor:   Mary C
Pořad: Czeching  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední pondělí v měsíci v 22.00  
 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas