O Czechingu

Publikum - Foto: Jiří Šeda

PublikumFoto: Jiří Šeda

Prostřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia. V minulých ročnících v Czechingu uspěli například Never Sol, Wild Tides, Aid Kid, VR/NOBODY, Himalayan Dalai Lama nebo ba:zel.
I letos bude pět lokálních hudebních publicistů a promotérů nominovat projekty s potenciálem uspět v zahraničí. Společně s rozhlasovými odborníky z patnácti evropských zemí následně vyberou vítěze, který získá možnost natočit a vydat EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave.
Nominace budou odtajněny 24. srpna a vyhlášení vítězů proběhne 27. září v rámci akce Czeching Showcase, na které vystoupí všechny nominované projekty, zahraniční host a jejíž součástí bude také vzdělávací a diskuzní odpoledne.

Nominated Bands 2015

In 2015, the Czeching expert jury nominated the following bands and tracks. The expert jury selected VR/NOBODY as the winner of Czeching 2015, while Aid Kid earned the highest score in the Vote For Your Favourite Song listener poll. Voting closed at 8 pm on 7 October 2015.

Jury 2015

  • Czeching 2015 - Jury member Jana Grygarová - Foto: Ondřej Tylčer
      

    Expert Jury of Czeching 2015

    The six-member jury composed of Czech music experts (promoters, label representatives, music publicists and experts, organizers of music series and festivals, heads of programmes at music clubs and music talent seekers) nominates six contemporary songs...

     

Preview winners

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas