Střed světa: Ozvěna zmačkaná opodál

Střed světa - Foto: Střed Světa

Střed světaFoto: Střed Světa

Projekt Střed světa a jeho skladbu Ozvěna zmačkaná opodál nominovala do Czechingu 2013 porotkyně Lucia Udvardyová.

Pod lo-fi noise industrial psychedelic techno, které se valí z hudební dílny na pražském předměstí již kolem půldruhé dekády, se podepisuje anonymní identita, ukrývající se pod nickem Střed světa. Tajemný samouk, označující se za misantropa, kterému nevadí společnost, dle svých slov podniká hluboké ponory do zákoutí vlastní aurální paměti ve snaze převést do nového kontextu vlivy sahající od německého raveu až po IDM. Pokud je pro vás tato charakteristika příliš kostrbatá, možná více napoví stylová příbuznost se sonickými experimenty, které pro vydavatelství Warp generovali projekty jako Autechre, Clark nebo Aphex Twin. Eponymní album, které Střed světa vydal na magnetofonové kazetě u specializovaného vydavatelství Baba Vanga v roce 2013, se rychle vyprodalo a renomované světové blogy včele s newyorkským Ad Hoc uznale zvedají palec nahoru. 

 

Lucia Udvardyová: Proč jsem do Czechingu 2013 nominovala Střed světa

Vložit na svůj web

 

Jak hodnotí skladbu Ozvěna zmačkaná opodál od kapely Střed světa porotci Petra Ludvíková a Michal Brenner

Vložit na svůj web

Střed světa and their song Ozvěna zmačkaná opodál (Echo Crumpled Aside) were nominated for Czeching 2013 by jury member, Lucia Udvardyová.
  

For over a decade and a half, lo-fi industrial psychedelic techno has been pouring out of a music workshop in Prague's suburbs, produced by an anonymous identity under the pseudonym Střed světa (Centre of the World). This mysterious autodidact and self-styled misanthrope doesn't rally against society, but, as he himself puts it's probes into the niches of his aural memory in an attempt to transpose his influences, which range rom German rave to IDM, into a new context. If that doesn't help explain his music, perhaps his stylistic affinity with the sonic experiments produced under the Warp label by such artists as Autechre, Clark or Aphex Twin, reveal more. His eponymous album, released on a magnetic tape via specialist label Baba Vanga in 2013 quickly sold out and renowned international bloggers including New York's Ad Hoc have given it a major thumbs up. 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas