Never Sol: Lay Down

Projekt Never Sol a jeho skladbu Lay Down nominovala do Czechingu 2013 porotkyně Petra Ludvíková.

Dívčí duo sestávající z úsporně, ale přesně hrající perkusionistky Lenky Dundrové a zpívající klávesistky a skladatelky Sáry Vondráškové, se zjevilo někdy v roce 2012. Krátce nato se po koncertě v pražském Paláci Akropolis srazili před dveřmi do zákulisí hledači talentů ze dvou renomovaných vydavatelských domů. Oba s nahrávací smlouvou v ruce. Neobvyklá formace, nevšední souhra, atmosféra skladeb i vizuální prezentace dohromady evokují neodbytný pocit velkého potenciálu, který se v Never Sol skrývá. Už po roce existence vyšlo u Supraphonu debutové album „Under Quiet“ v produkci Jana Muchowa. Hlavní protagonistka projektu Sára si občas odskočí k modelingu a zpívá v koncertní sestavě Floexe. A samozřejmě neopomeneme zdůraznit, že se skladbou Lay Down, která mimo jiné zazněla v temné kriminálce Davida Ondříčka Ve stínu, Never Sol vyhráli první ročník naší soutěže. 

 

Petra Ludvíková: Proč jsem do Czechingu 2013 nominovala Never Sol

Vložit na svůj web

 

Jak hodnotí skladbu Lay Down od Never Sol porotci Lucia Udvardyová a Michal Máka

Vložit na svůj web

Never Sol and their song Lay Down were nominated for Czeching 2013 by jury member, Petra Ludvíková.
 

 
This female duo is made up of the minimalist, precise percussionist Lenka Dundrová and the singer, keyboard player and composer Sára Vondrášková. Shortly after emerging in 2012, talent scouts from two renowned labels bumped into each other backstage at their concert in Palác Akropolis, each of them with contract in hand. This non-traditional group, with their unusual harmonies, unique songscapes and visuals are sure to have a great future. Following on from their first year as a group, Supraphon released their debut album “Under Quiet” produced by Jan Muchow. The groups’s main protagonist, Sára, is also an occasional model and sings at gigs with the Floex line-up. And let’s not forget that their song Lay Down, which featured in David Ondříček’s thriller In the Dark, won the first edition of our competition. 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas