Saade: Into The Space

Kapelu Saade a její skladbu nominoval do Czechingu 2013 porotce David Urban.

Nadupaná rocková dvojice se může pochlubit četnými zahraničními zkušenostmi díky předskakování třeba japonským Boris nebo americkým Russian Circles. Kapelu založili v roce 2009 zpěvák a kytarista Tomáš Zakopal a bubeník Simon Rozbořil, toho v roce 2013 nahradil Regál (Priessnitz, Umakart, Night). Saade produkují i bez basy v základní sestavě těžkotonážní slitinu stoner rocku, grunge a hardcoru. Nepočítáme-li kazetu vydanou ještě pod původním názvem Sade, obsahuje diskografie kapely oficiální debutové album „You Are Coming Home“ (2010) a o poznání přístupnější LP „Guide To Happy Living“ (2013). 

 

David Urban: Proč jsem do Czechingu 2013 nominoval Saade

Vložit na svůj web

 

Jak hodnotí skladbu Into The Space od Saade porotci Michal Brenner a Josef Sedloň

Vložit na svůj web

Saade and their song Into The Space were nominated for Czeching 2013 by jury member, David Urban. 

This souped-up rock duo draws from their extensive experience abroad, having supported bands such as Boris from Japan and US group Russian Circles. The band was founded in 2009 by singer and guitarist Tomáš Zakopal and drummer Simon Rozbořil, who was replaced in 2013 by Regál (Priessnitz, Umakart, Night). Even without a bass player, the basic elements of Saade are made up of a heavy-duty alloy of stoner rock, grunge and hard-core. As well as a tape-recording released under their original name Sade, the band’s discography features their official debut album “You Are Coming Home” (2010) and their notably more listener-friendly album, “Guide To Happy Living” (2013).  

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas