Kapely 26. srpna  2018 v 10:00  

1flfsoap

1flfsoap - Foto:  Tomáš Slavík

1flfsoapFoto:  Tomáš Slavík

Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky a syrový zvuk, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény.

1flfsoap je formace složená z členů několika dalších známých českých kapel, Ghost of You a Acute Dose. Tito brněnští experimentátoři si zakládají na tom, že hrají opravdu živě. Nejrůznější hardware, živé bubny, charakteristickou kytaru a velkou dávku improvizace uslyšíte v každém jejich tanečním setu, který nikdy nemá jasný konec. Jejich hudba je zážitek teď a tady. Ostatně i jejich debut Rave Opera je záznamem živého a živelného vystoupení. 1flfsoap si stihli zahrát už i v zahraničí, například v Poznani, ale i v Londýně. Letos byli také vybráni na showcase Electronic Mission festivalu Czech Music Crossroads. 

Celý rozhovor s kapelou 1flfsoap naleznete zde.

„1flfsoap operují s estetikou elektronické hudby, na svém webu dokonce proklamují, že chtějí vyhnat z měst zápach electro swingu, daleko víc ale připomínají psychedelické kytarovky z přelomu milénia, a to nejenom kvůli svým halucinačním vizuálům. Svým způsobem se tu potkává okouzlení raveovou repetitivností a prog-rockovou rozmáchlostí vzdušných kytar,“ říká hudební redakce Radia Wave. 

„Náš koncert začíná tím, že si řekneme BPM, naladíme se na stejnou vlnu a pak děj se vůle boží,“ dodává kapela. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas