Kapely 29. srpna  2016 v 08:50  

Ba:zel

Ba:zel - Foto: Ondřej Tylčer

Ba:zelFoto: Ondřej Tylčer

Ba:zel nominovala Veronika Ruppert, protože: „Jejich hudba je tak akorát temná a tak akorát popová a hlavně má originální a osobitý zvuk, a proto si myslím, že by Ba:zel měli mít šanci i v zahraničí.“

Temná melancholie a éterické, povznášející vokály, i tak by se dala charakterizovat hudba česko-polské dvojice Ba:zel. Projekt všestraného umělce Daniela Vlčka a zpěvačky, pianistky, flétnistky a skladatelky Eweliny Chiu, jejíž kořeny sahají do Polska i Číny, je ovlivněn současnou chladnou elektronikou i klasickou hudbou. Hudební formy, jako je sonata nebo nocturno, společně dekonstruují. 

Dvojice se potkala v momentě, kdy Daniel uvažoval, že se zbaví všech elektronických nástrojů, a Ewelina si hledala cestu k vlastní elektronické produkci. Nakonec to dobře dopadlo a začala vznikat tvorba Ba:zel. Přes nejrůznější experimentální audiovizuální projekty se Daniel a Ewelina dostali až k písňové formě na hranici popu. 

Ba:zel koncertovali už i v zahraničí a v roce 2015 strávili nějaký čas na umělecké rezidenci v Holandsku. Tam také vznikl základ jejich debutového alba eye draw(s) the line, které sami vydali na kazetě letos v červnu.  

Autor:   Mary C
Pořad: Czeching  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední pondělí v měsíci v 22.00  
 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas