Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

COLD COLD NIGHTS

Colds Cold Nights - Foto:  Tomáš Slavík

Colds Cold NightsFoto:  Tomáš Slavík

Před nedávnem se z české hudební scény vytratilo jméno „J”, tedy Jéčko. Mladý písničkář, filmař a zakladatel labelu Black Pear, Jakub Jirásek, který pořádá nejrůznější DIY akce, ale nepřestal dělat hudbu. Rozrostl se v kapelu Cold Cold Nights.

Skupinu Cold Cold Nights nominoval Michal Pařízek, šéfredaktor časopisu FullMoon:
„Cold Cold Nights mají skvělou desku, což by měl být základ, když se kapelu někdo pokouší doporučovat, nebo s ní chce nějak pracovat. A pak jsou také hodně vyhraní. Díky tomu, že hrají hodně, jsou schopní zahrát kdekoliv. A protože objíždím showcasy poměrně často, tak myslím, že vím, co tam dokáže zaujmout. Oni jsou zrovna to, co je momentálně pro mladé lidi zajímavé. Komplikovanější indie s nadhledem a nějakými kroky vedle. Ta šance tam určitě je.” 

Původně indie folkový písničkář vyrůstal ve Švýcarsku a téma domova a cestování pro něj bylo vždy důležité, ve své tvorbě dokáže ale upřímně mluvit i o vztazích a emocích. Texty píše anglicky i česky, ale to není jediný důvod, proč by jeho tvorba mohla zaujmout zahraniční publikum. Navíc v zahraničí už sám i se sou kapelou mnohokrát koncertovat. Nejen po Evropě, ale také v USA, kam se vydal na turné společně s kapelou Hey!Rabbit. Letos vydali Cold Cold Nights svou debutovou desku (The) Last Summer. Považují ji za výpověď své generace, které se nabízí řada možností, což s sebou podle nich nese také velkou míru zodpovědnosti a destabilizaci hodnot. Mastering alba dělal zkušený Joe Lambert, který spolupracoval s kapelami The National nebo Animal Collective. Tvorba Cold Cold Nights v sobě spojuje vlivy indie folku i post-rocku a je plná chutě experimentovat s instrumentací. Kromě klasických kytar a bicích v ní uslyšíte například i zvonkohru nebo trombón. 

Čtěte také: Cold Cold Nights v Czechingu 2017: Naše hudba je osobní zpověď mladý generace

coldcoldnights.bandcamp.com 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas