Kapely 29. srpna  2016 v 08:11  

February

February - Foto: Ondřej Tylčer

FebruaryFoto: Ondřej Tylčer

February nominal Karel Veselý, protože: „Mladá čtveřice má za sebou jeden singl, ale já jim věřím, že porostou. Hide Me Under The Autumn Leaves je suverénní epická věc, která by mohla zabrat v zahraničních rádiích a protlačit je ven. Je to hit, který kapely napíšou třeba jednou za život.“

Žádnému ze čtveřice členů ostravské kapely February není ještě ani 20 let, což z nich dělá zatím nejmladší kapelu, která byla do Czechingu nominována. Nečekejte ale žádné školáky. Seskupení funguje sice teprve od roku 2015, ale za tu dobu si stihlo získat pozornost mnoha hudebních médií. Zaujali v naší „hitparádě neobjevených“ Startér, ale také v soutěžích Break It nebo 1BAND2PLAY. Stačil k tomu jeden skvělý hit, debutový singl Hide Me Under Autumn Leaves, který vydali v únoru letošního roku. 

February dokázali, že umí napsat skvělé písničky, vynikají citem pro hit, atmosféru i schopností vyjádřit jemné emoce. Svými koncerty prozrazují, že mezi členy kapely je výjimečná chemie, která bude jistě slyšet i z debutové desky. Její vydání pánové připravují na druhou polovinu letošního roku. Magazín Full Moon o nich napsal: „U February je prostě slyšet, že mají v krvi něco jinýho, novýho a čerstvýho, a to je samo o sobě skvělý.“ 

Frontman kapely, multiinstrumentalista Uzi, vyrůstal v hudební rodině, maminka je operní zpěvačka. Již dříve se posluchačům představil s projekty Lunarechoes nebo Influx. I když svou současnou tvorbou se s February hlásí k post-indie, Uzi je velkým fanouškem metalu, ale má prý rozepsaný i klavírní koncert. 

February - Foto: Ondřej Tylčer

Autor:   Mary C
Pořad: Czeching  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední pondělí v měsíci v 22.00  
 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas