Kapely 29. srpna  2016 v 08:37  

Himalayan Dalai Lama

Himalayan Dalai Lama - Foto: Ondřej Tylčer

Himalayan Dalai LamaFoto: Ondřej Tylčer

Himalayan Dalai Lama nominovala Bára Alex Kašparová, protože: „Objevila jsem je asi před rokem. A už tehdy mě velmi nadchl jejich profesionální výstup, který měl jak dramaturgii, která fungovala v prostoru, tak projekci, která dobře korespondovala s náladou. Na svojí hudební vizi hodně pracují a mají poměrně velké ambice, rozhodně by nechtěli zůstat jen na české scéně. Jsou čiště instrumentální, takže je nelimituje jazyk. Své kompozice jsou navíc schopni modifikovat a hrát živě. Jsou hodně aktuální a opravdu na sobě makají.“

Dvojice Kryštof Matěj a David Novotný původně tvořila punkovou kapelu a poté také projekt Luis Buñuel. V roce 2015 se vydali do světa elektronické hudby cestou DJingu, ale táhlo je to stále k živým nástrojům, a tak vznikl projekt Himalayan Dalai Lama, kombinující elektronickou taneční hudbu, chill wave, indie-pop, prvky trapu a živé bicí a basu bez použití samplů. 

Své debutové EP Lama, na kterém hostuje také zpěvačka ShesNotScared, vydala dvojice na slovenském labelu Gergaz, který se soustředí na mezinárodní progresivní elektronickou scénu. Himalayan Dalai Lama o sobě dali vědět také remixem pro americké duo Arms and Sleepers a na cestě za inspirací objeli několik evropských měst. 

Dvojice brněnských producentů si ve své produkci dává záležet na detailech a zároveň má cit pro melodii a hit. Za poměrně krátkou kariéru si Himalayan Dalai Lama vybudovali pověst projektu, který drží krok se zahraniční scénou, ale přesto není pouhou snahou o kopii. Jejich koncerty většinou končí jako dobrá party.  

Autor:   Mary C
Pořad: Czeching  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední pondělí v měsíci v 22.00  
 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas