Kapely 26. srpna  2018 v 10:00  

Jaro

Jaro - Foto:  Tomáš Slavík

JaroFoto:  Tomáš Slavík

Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

Než se Jaro Korbel dostal k sólové tvorbě, prošel skupinami Lucid Dreamers a The Jays. Zúčastnil se hudební soutěže 1BAND2PLAY, a přestože nevyhrál, Full Moon nakonec vydal jeho debutovou desku Eternalism. I když je Jaroslavovi teprve něco málo přes 20 let, působí jeho hudba sofistikovaně a vyzrále. Odrážejí se v ní vlivy jazzu i popu a velmi profesionální hlasový projev i texty v angličtině dokáží zaujmout na první poslech. Koncertní provedení své debutové desky připravil ve spolupráci s dalšími ostravskými hudebníky. Vzniklá kapela si nyní říká Jaro. Letos už dostala mnoho nabídek od místních promotérů a zahrála si také na jednom z největších českých festivalů Colours of Ostrava. 

Celý rozhovor s kapelou Jaro najdete zde.

„Pokud jsou na vás některé české písničkářské projekty trochu emočně přepálené a teatrální, zkuste intimního písničkáře Jaro Korbela. Jeho delikátní ložnicový pop je nenápadný, ale umí zaujmout – svoji melancholii ředí lahodnými melodiemi i drobnými producentskými triky. Samozřejmě taky ceníme hodně cool příjmení,“ říká hudební redakce Radia Wave. 

„Nad tím, abych oslovil lidi ze zahraničí, jsem nikdy přímo nepřemýšlel. Ale myslím si, že by naše tvorba mohla oslovit lidi nejenom v Česku, ale i v zahraničí,“ dodává zpěvák. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  1flfsoap

  Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky a syrový zvuk, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas