Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

LAZER VIKING

Lazer Viking - Foto:  Tomáš Slavík

Lazer VikingFoto:  Tomáš Slavík

Kytarista, zpěvák, skladatel a solitér Jakub Kaifosz je tak trochu jiný rock’n’rollový velikán. Hudebník známý ze skupiny Wild Tides odhaluje své ještě provokativnější alter ego Lazer Viking.

Lazer Viking nominoval Michal Brenner, dramaturg klubu MeetFactory:
„Lazer Viking jsem vybral proto, že ta kapela obstojí v zahraniční konkurenci díky showmanství Kuby Kaifosze, který je na pódiu šílený extrovert a dokáže udělat show, která působí tady na té malé české scéně jako zjevení. A myslím si, že podobně by to mohlo působit i na zahraniční publikum. Není tam žádná bariéra, je i poměrně jedno, v jakém jazyce zpívá, protože je to o té show.” 

Talentovaný skladatel a zpěvák i avantgardní performer v jedné osobě Lazer Viking má být pomníkem rock’n’rollovému neumětelství, přehnané glamové pompéznosti a absolutnímu kýči současného punku. Rozhodně se nebere vážně a nebojí se užívat si všech krás a potěšení populární kultury od dadaismu po wrestling. „Nejvýstřednější a nejsebestřednější z pražských alternativců” v současné době připravuje k vydání novou desku s názvem Drag ve spoluráci s Charlesem Rowellem ze skupiny Crocodiles a Martinem Přikrylem z The Prostitutes. 

Čtěte také: Lazer Viking v Czechingu 2017: Rock’n’roll je všechno, ať už to pojmenuješ jakkoliv

lazerviking.bandcamp.com 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas