Kapely 29. srpna  2016 v 08:46  

Orient

Orient - Foto: Ondřej Tylčer

OrientFoto: Ondřej Tylčer

Orient nominoval Jiří Špičák, protože: „Dost zajímavým způsobem kombinuje DIY kytary a estetiku se současnou elektronikou, navíc s ještě dost originálním zpěvem, což je věc, která by mohla být zajímavá i v zahraničním kontextu.“

Členové kapely Orient se znají už od střední školy a prošli několika kapelami. Kytaristu a zpěváka Lukáše mohou posluchači znát z blackmetalové kapely Smuteční slavnost. Nyní zakotvil ve fúzi synthpopu a post-rocku. Od Orient nečekejte uhlazenou taneční elektroniku, i když jsou jednou z těch „kapel se stolem“, při vystoupení totiž používají nejrůznější moderní elektronické hudební nástroje, přidávají ale i zpěv a kytaru. 

Kapela si ale zakládá na tom, aby jejich hudba byla stoprocentně živá. Možná proto se pro jejich tvorbu na scéně ujalo označení emotivní elektronika. Orient se ovšem nějakými žánry nenechají omezovat. Atmosférické beaty a samply hrané na elektronické pady se prolínají s živou kytarou a zpěvem s nádechem neurvalosti nové vlny i black metalu. Svou bezprostředností a neurvalostí jsou jim inspirací například američtí Death Grips. 

Hudbu Orient jste si mohli poslechnout na koncertě, v živém vysílání Radia Wave nebo na webu. Oficiálně vyšla zatím jen na kompilaci labelu Stoned To Death. Aniž by kapela vydala desku, koncertuje poměrně často. Jejich cílem je stále se vyvíjet. 

Související weby

http://or13nt.tumblr.com

Autor:   Mary C
Pořad: Czeching  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: poslední pondělí v měsíci v 22.00  
 

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas