Kapely 26. srpna  2018 v 10:00  

teepee

teepee - Foto:  Tomáš Slavík

teepeeFoto:  Tomáš Slavík

Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

Hudba dvojice teepee by se dala označit jako osobitá kombinace dream popu a indie folku. Potkává se v ní Masonova akustická kytara s Terezinou elektrickou kytarou, ale také nejrůznější samply a syntetické zvuky. V melancholických textech často najdete osobní zpovědi. Mason a Tereza se sice potkali už na střední škole, ale jejich projekt teepee vznikl až v roce 2015 v Plzni. Už během prvního roku se dočkali na domácí nezávislé scéně ohlasu díky debutové desce Albatross a v následujícím roce s trochu temnější deskou Mirrors. Kromě vlastních koncertů si zahráli teepee také například s českými kapelami Republic of Two, Luno nebo britskou Oh Wonder a projeli Evropu jako buskeři. 

Rozhovor s kapelou teepee si můžete poslechnout a přečíst zde.

„Dvojice teepee se prezentuje krystalickým zasněným popem na pomezí elektroniky a písničkářství. Na první poslech jsou tady zjevné inspirace britskými elektronickými písničkáři a písničkářkami, jako jsou The xx nebo třeba Bat For Lashes. Takhle nějak si představujeme ideální sound, který by mohl zaujmout na showcaseovém festivalu. Emoce, o nichž teepee vypráví, jsou totiž univerzálně přenosné a srozumitelné,“ říká hudební redakce Radia Wave. 

„Pro mě osobně dobrý koncert znamená, když člověk odchází s nějakým pocitem. Ať je naštvaný nebo nadšený nebo smutný, je to záruka toho, že se hudba člověka nějak dotkla,“ dodává kapela. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  1flfsoap

  Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky a syrový zvuk, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas