Kapely 26. srpna  2018 v 10:00  

The Atavists

The Atavists - Foto:  Tomáš Slavík

The AtavistsFoto:  Tomáš Slavík

V hudbě The Atavists se míchají vlivy stoner rocku, surf rocku 60. let a blues.

Zasáhnou vás valící se neuhlazené kytary, kvílení starých elektronických varhan a osobitý baryton zpěváka Adama Krofiána. Skupina vydala svůj úspěšný debut Bad Times v roce 2016, letos svůj zvuk posunula s novou deskou Lo-Fi Life, kterou vydala na původně rapovém labelu Bigg Boss. Kromě úspěšného turné se kapele podařilo vyhrát lokální finále hudební soutěže GBOB Berlin a zahrála si také na největších českých festivalech včetně Rock for People a Colours of Ostrava. 

Rozhovor s kapelou The Atavists najdete zde.

„Šakalí léta přeložená pro současnou generaci a roots rock z Hradce Králové. The Atavists nemají sebemenší snahu jakkoliv experimentovat se svým soundem a místo toho se věnují spíš archeologickému ponoru do dějin americké kytarové hudby, kterou aktualizují a předkládají současnému publiku unavenému z melancholického elektronického popu. Funguje to hlavně na pódiích,“ říká hudební redakce Radia Wave. 

„Za naši silnou stránku považujeme zvuk, hlasitost a fakt, že máme nejstarší varhany ve střední Evropě,“ dodává kapela. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas