Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

WLW8

WLW8 - Foto:  Tomáš Slavík

WLW8Foto:  Tomáš Slavík

Jádro seskupení WLW8, které produkuje především taneční elektronickou hudbu, tvoří dva zkušení čeští producenti. Na svých fotkách a ve videoklipech rádi skrývají svou identitu. I přesto si je našli už i zahraniční posluchači.

WLW8 nominovala Veronika Ruppert, redaktorka Radia Wave:
„Jejich hudba není sice nejtrendovější, ale skvěle se hodí do rádiových rotací a Czeching je pro mě hlavně o rádiích. Myslím si, že jejich hudba by mohla znít vedle spousty dalších věcí nejen v Evropě, ale klidně i v Americe, kde právě střídavě žiji.” 

WLW8 (čti Will Wait) nemuseli ani vydat celé album a jejich trendy sofistikovanou taneční hudbu, blížící se nejvíce deep housu, si našly servery jako Hype Machine a Indie Shuffle, který jejich track zařadil do pravidelného výběru 10 top tanečních hitů. Odtud už vedla cesta do seriálu Marka Wahlberga a Dwayna Johnsona Ballers stanice HBO, jehož hudebním supervisorem byl Scott Vener. Členové WLW8 se prolínají také s projektem Pink Gloves a na elektronické scéně pohybují již poměrně dlouho, jeden hudební produkci dokonce učí, další je vyhledávaným masteringovým inženýrem i v zahraničí. Společně remixovali například skladby portlandského zpěváka Leo Isla nebo americké skupiny Body Language. Mnoho zkušeností nasbírali v zahraničí, i jejich klip ke skladbě Called Off vznikl v Californii. 

wlw8.bandcamp.com/releases 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas