Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

WLW8

WLW8 - Foto:  Tomáš Slavík

WLW8Foto:  Tomáš Slavík

Jádro seskupení WLW8, které produkuje především taneční elektronickou hudbu, tvoří dva zkušení čeští producenti. Na svých fotkách a ve videoklipech rádi skrývají svou identitu. I přesto si je našli už i zahraniční posluchači.

WLW8 nominovala Veronika Ruppert, redaktorka Radia Wave:
„Jejich hudba není sice nejtrendovější, ale skvěle se hodí do rádiových rotací a Czeching je pro mě hlavně o rádiích. Myslím si, že jejich hudba by mohla znít vedle spousty dalších věcí nejen v Evropě, ale klidně i v Americe, kde právě střídavě žiji.” 

WLW8 (čti Will Wait) nemuseli ani vydat celé album a jejich trendy sofistikovanou taneční hudbu, blížící se nejvíce deep housu, si našly servery jako Hype Machine a Indie Shuffle, který jejich track zařadil do pravidelného výběru 10 top tanečních hitů. Odtud už vedla cesta do seriálu Marka Wahlberga a Dwayna Johnsona Ballers stanice HBO, jehož hudebním supervisorem byl Scott Vener. Členové WLW8 se prolínají také s projektem Pink Gloves a na elektronické scéně pohybují již poměrně dlouho, jeden hudební produkci dokonce učí, další je vyhledávaným masteringovým inženýrem i v zahraničí. Společně remixovali například skladby portlandského zpěváka Leo Isla nebo americké skupiny Body Language. Mnoho zkušeností nasbírali v zahraničí, i jejich klip ke skladbě Called Off vznikl v Californii. 

wlw8.bandcamp.com/releases 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  LAZER VIKING

  Kytarista, zpěvák, skladatel a solitér Jakub Kaifosz je tak trochu jiný rock’n’rollový velikán. Hudebník známý ze skupiny Wild Tides odhaluje své ještě provokativnější alter ego Lazer Viking.

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  ZAGAMI JERICHO

  Z ničeho nic objevila se minulý rok na české hudební scéně talentovaná producentka a zpěvačka, která si říká Zagami Jericho. Její producentské i vokální schopnosti i cit pro hit okamžitě zaujaly mnoho posluchačů i hudebních...

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  COLD COLD NIGHTS

  Před nedávnem se z české hudební scény vytratilo jméno „J”, tedy Jéčko. Mladý písničkář, filmař a zakladatel labelu Black Pear, Jakub Jirásek, který pořádá nejrůznější DIY akce, ale nepřestal dělat hudbu. Rozrostl se...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas