Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

ZAGAMI JERICHO

Zagami Jericho - Foto:  Tomáš Slavík

Zagami JerichoFoto:  Tomáš Slavík

Z ničeho nic objevila se minulý rok na české hudební scéně talentovaná producentka a zpěvačka, která si říká Zagami Jericho. Její producentské i vokální schopnosti i cit pro hit okamžitě zaujaly mnoho posluchačů i hudebních publicistů.

Zagami Jericho nominoval Jiří Špičák, hudební dramaturg Radia Wave:
„U Zagami je strašně zřetelný nějaký posun. Přemýšleli jsme, jestli na ni není brzo, ale nakonec jsem se rozhodl ji do té vody hodit a zjistit, jak se s tím vypořádá, protože si myslím, že je to věc, která by ji mohla stimulovat a motivovat. Všechno si dělá sama a je dost velká solitérka. Chce si vše sama kontrolovat od vizuálů až po to, že si vše sama produkuje a zároveň zpívá. Ačkoliv je dost mladá, tak se snaží mít nad vším dohled a naučit se vše sama.” 

Od svých patnácti let svou tvorbu sdílela na Soundcloudu a krátce po vydání svého debutu City is My Church, který působil velmi celistvým dojmem, se stala Zagami Jericho divokou kartou Startéru Radia Wave a byla nominována na objev roku hudebních cen Vinyla. Následovala řada nabídek na koncertování. Její tvorba je označovaná za retrofuturistickou, uslyšíte v ní vliv nové vlny, synth popu, chillwave, vapor wave i trapu. Zagami Jericho říká, že jí jde hlavně o kontrast a ráda míchá libozvučné zvuky s noisem. V hudební tvorbě se, vlastním jménem Lenka Šimůnková, mohla rozvíjet i díky tomu, že měla doma k dispozici nahrávací studio. Inspirovaná kyber punkem i japonskou kulturou, vyrůstající v přetechnizované době a srostlá se sociálními sítěmi, tvoří a vystupuje na české scéně jako solitérka, hrdinka digitální doby, která ví, co chce. 

Čtěte také: Zagami Jericho v Czechingu 2017: Teď mám takové temnější období, kdy se hledám

https://youtu.be/nDRKD8dOfKs 

zagamijericho.bandcamp.com 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Hellwana

  Na české hudební scéně mnoho rapperek nepotkáte. Situace se naštěstí začala měnit. A právě Hellwana, objev roku 2017, je jednou z těch, které do českého rapu přináší nový pohled.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  Jaro

  Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

   
 • 26. srpna  2018 v 10:00     AudioVideo  rubrika: Kapely

  teepee

  Když si poslechnete snové vokály mladého páru, nepřekvapí vás, že jsou Mason a Tereza považováni za jeden z největších současných objevů nezávislé scény.

   

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas