Kapely 24. srpna  2017 v 07:30  

ZAGAMI JERICHO

Zagami Jericho - Foto:  Tomáš Slavík

Zagami JerichoFoto:  Tomáš Slavík

Z ničeho nic objevila se minulý rok na české hudební scéně talentovaná producentka a zpěvačka, která si říká Zagami Jericho. Její producentské i vokální schopnosti i cit pro hit okamžitě zaujaly mnoho posluchačů i hudebních publicistů.

Zagami Jericho nominoval Jiří Špičák, hudební dramaturg Radia Wave:
„U Zagami je strašně zřetelný nějaký posun. Přemýšleli jsme, jestli na ni není brzo, ale nakonec jsem se rozhodl ji do té vody hodit a zjistit, jak se s tím vypořádá, protože si myslím, že je to věc, která by ji mohla stimulovat a motivovat. Všechno si dělá sama a je dost velká solitérka. Chce si vše sama kontrolovat od vizuálů až po to, že si vše sama produkuje a zároveň zpívá. Ačkoliv je dost mladá, tak se snaží mít nad vším dohled a naučit se vše sama.” 

Od svých patnácti let svou tvorbu sdílela na Soundcloudu a krátce po vydání svého debutu City is My Church, který působil velmi celistvým dojmem, se stala Zagami Jericho divokou kartou Startéru Radia Wave a byla nominována na objev roku hudebních cen Vinyla. Následovala řada nabídek na koncertování. Její tvorba je označovaná za retrofuturistickou, uslyšíte v ní vliv nové vlny, synth popu, chillwave, vapor wave i trapu. Zagami Jericho říká, že jí jde hlavně o kontrast a ráda míchá libozvučné zvuky s noisem. V hudební tvorbě se, vlastním jménem Lenka Šimůnková, mohla rozvíjet i díky tomu, že měla doma k dispozici nahrávací studio. Inspirovaná kyber punkem i japonskou kulturou, vyrůstající v přetechnizované době a srostlá se sociálními sítěmi, tvoří a vystupuje na české scéně jako solitérka, hrdinka digitální doby, která ví, co chce. 

Čtěte také: Zagami Jericho v Czechingu 2017: Teď mám takové temnější období, kdy se hledám

https://youtu.be/nDRKD8dOfKs 

zagamijericho.bandcamp.com 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  LAZER VIKING

  Kytarista, zpěvák, skladatel a solitér Jakub Kaifosz je tak trochu jiný rock’n’rollový velikán. Hudebník známý ze skupiny Wild Tides odhaluje své ještě provokativnější alter ego Lazer Viking.

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  WLW8

  Jádro seskupení WLW8, které produkuje především taneční elektronickou hudbu, tvoří dva zkušení čeští producenti. Na svých fotkách a ve videoklipech rádi skrývají svou identitu. I přesto si je našli už i zahraniční ...

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  COLD COLD NIGHTS

  Před nedávnem se z české hudební scény vytratilo jméno „J”, tedy Jéčko. Mladý písničkář, filmař a zakladatel labelu Black Pear, Jakub Jirásek, který pořádá nejrůznější DIY akce, ale nepřestal dělat hudbu. Rozrostl se...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas