Porota 29. června  2016 v 17:07  

Átli Már Steinarsson (Island)

Átli Már Steinarsson - Foto: archiv Átli Már Steinarssona

Átli Már SteinarssonFoto: archiv Átli Már Steinarssona

Átli Már Steinarsson alias DJ Átli pracuje jako technik, ale také televizní a rozhlasový moderátor pro islandský rozhlas a televizi RÚV. V mediích pracuje víc než pět let. V zákulisí se stará o technickou stránku vysílání, ale zároveň moderuje odpolední program a svůj vlastní pořad, který se vysílá každý pátek od 22:00. Átli vystudoval obor zvukové technologie na Liverpoolském institutu performativního umění (LIPA).

Jak by se měli připravit muzikanti pošilhávající po úspěchu v cizině?
Nejsem si jistý. Důležité je zaměřit se na festivaly. Třeba islandský festival Airwaves byl vždy velmi dobrou platformou pro kapely, které se chtěly představit lidem z celého světa. Pak si je mohou pozvat další festivaly a minimálně se tam seznámí s lidmi, kteří jim mohou pomoci naplánovat turné v zahraničí. S festivalem Airwaves jsem spolupracoval a mohu říct, že se to tam děje úplně běžně. Samozřejmě nastartovat kariéru v zahraničí, to je pak i o tom spaní v autě nebo dodávce. 

Máš nějaké hudební vzdělání, věnuješ se hudbě aktivně?
Studoval jsem hru na kytaru, klasickou i elektrickou. Svou první kapelu jsem založil, když mi bylo 10 let, a od té doby stále skládám hudbu, i když občas s malými přestávkami nebo i chvilkami, kdy se nenávidím. 

Už jsi někdy něco vyhrál? Máš rád soutěže?
Soutěže mám rád, protože se díky nim kapely mohou představit širšímu publiku. Na druhou stranu si nemyslím, že by se mělo na hudbu pohlížet jako na něco soutěžního, hudba by spíš měla sjednocovat a svádět lidi dohromady. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas