Jana Grygarová aka Apačka (✞ 2015)

Jana Grygarová aka Apačka - Foto: Ondřej Tycler

Jana Grygarová aka ApačkaFoto: Ondřej Tycler

členka poroty Czeching 2015

Narodila se v roce 1983. Byla zakladatelkou, editorkou a vydavatelkou hudebního magazínu Full Moon. Pořádala koncerty pod značkou k.y.e.o., moderovala pořady na Radiu 1 a StreetCulture, vydala dva e-booky, publikovala na volné noze. Vystudovala žurnalistiku a politickou vědu. Začínala v roce 2004 na portálu Freemusic (2007 šéfredaktorka), v letech 2008–2010 pracovala v kulturní rubrice Lidových novin, externě také pro A2, Rock & Pop, Reflex, Respekt, HYPE, Živel aj. Byla členkou Rady ceny Vinyla, Apollo a žánrových cen Anděl. Měla zvláštní slabost pro arabské země, vůně čerstvé kávy jí způsobovala slastné mrazení v zádech, a když dal Arsenal Londýn gól, měla tendenci zvedat ruce nad hlavu. Jana tragicky zemřela 30. 7. 2015 v Gruzii. 

 

Dvě otázky pro Janu Grygarovou aka Apačku

Vložit na svůj web

Co musí umět/udělat česká kapela, aby prorazila v zahraničí? 

"To je otázka, na kterou není jednoduché odpovědět, a možná tu odpověd nikdo nezná. Ale kromě talentu a hudebních skillů je za tím asi spousta tvrdý práce a taky toho být na tu tvrdou práci připravený." 

Vyhrála jsi někdy nějakou soutěž a jsi soutěživý typ? 

"Na základce jsem vyhrávala matematické olympiády, ale ve skutečnosti bych asi nechtěla vyhrát žádnou soutěž. Já se asi cítím dobře v porotě." 

Nezapomeňte poslat do světa nejlepší kapelu - Foto: Jakub Šolín

Jana Grygarová aka Apačka nominovala do Czechingu 2015 Kyklos Galaktikos. 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas