Marie Čtveráčková aka Mary C

Marie Čtveráčková aka Mary C - Foto: Ondřej Tycler

Marie Čtveráčková aka Mary CFoto: Ondřej Tycler

členka poroty Czeching 2015

Narodila se v roce 1984. Pod pseudonymem Mary C je aktivní jako selektorka, moderátorka a kulturní aktivistka. Každé pondělí od 22:00 ji můžete slyšet na Radiu Wave v pořadu Kruton alias Scéna s Mary C. Píše pro Radio Wave a Full Moon Magazine. Je jednou z iniciátorek Nejsmutnější party. S Martinem Tvrdým založila hudebně edukativní platformu Kreaton a tvoří jednotku Kreaton DJs, která předvádí nové formy DJingu, radikální samplovací session s živými beaty, a také projekt Člověk pokrokový. Pravidelně moderuje hudební diskuzi Sound Chat v Českém centru Praha. Tohle vše jsou její záliby. Vlastně ještě jedna: destrukce bublinkových fólií – čím větší, tím lepší. 

 

Dvě otázky pro Marii Čtveráčkovou aka Mary C

Vložit na svůj web

Co musí umět/udělat česká kapela, aby prorazila v zahraničí?  

"Myslí­m, že by měla hlavně jí­t tvrdě za svým - prostě dělat to, co je pro ni přirozené, ono se to potom ve výsledku pozná. A ty největší hvězdy, které jsem měla příležitost vidět prorazit, protože jsem často hrála v mém pořadu lidi, kteří nebyli vůbec známí a po dvou letech se jim podařilo prorazit do velkých webových magazínů, tak to byly vždycky zajímavé osobnosti, které šly po tom, co potřebují dělat, a ne po tom, co by se mělo dělat."
  

Vyhrála jsi někdy nějakou soutěž a jsi soutěživý typ? 

"Asi nejsem soutěžní typ. Trošku se tomu vyhýbám, i když v dětství jsem samozřejmě vyhrála nějaké soutěže v hraní na housle, to zní až absurdně, a potom nějakou soutěž v angličtině na gymnáziu. Ale teď v oboru, ve kterém se pohybuji, je spíš důležité se propojovat s lidmi, než s nimi soutěžit... Možná bych k sobě ani nenašla nějakýho adekvátního soupeře." 

Nezapomeňte poslat do světa nejlepší kapelu - Foto: Jakub Šolín

Marie Čtveráčková aka Mary C nominovala do Czechingu 2015 VR/NOBODY. 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas