Marta Blumi Tripodi (Itálie)

Marta Blumi Tripodi - Foto: Federica Rossi D'Arrigo

Marta Blumi TripodiFoto: Federica Rossi D'Arrigo

členka zahraniční poroty Czeching 2015

Od roku 2007 pracuje ve veřejnoprávní mediální společnosti Rai, konkrétně na hlavní hudební stanici Radio2. Pracuje jako redaktorka a produkční pro několik různých pořadů. Jmenovitě: oblíbený a novátorský Babylon, který se vysílá už pátým rokem, dále RadioBattle, soutěžní pořad, vysílaný v 8 zemích, v jehož finále se hlasování účastní přes 47.000 posluchačů a konečně Stay Soul, moderovaný zpěvačkou Ninou Zilli. Marta dále spolupracuje se švýcarskou veřejnoprávní stanicí RSI a přispívá do několika časopisů – např. italské mutace Rolling Stone, Musica Jazz, Hotmc nebo Rockit.  

 

Marta Blumi Tripodi (Itálie) přeje vítězi Czechingu 2015

Vložit na svůj web

 

Marta Blumi Tripodi přeje vítězi Czechingu 2015 v italštině

Vložit na svůj web

Na co se mají připravit muzikanti pošilhávající po úspěchu v cizině?  

"Určitě by neměli popřít to, odkud jsou. Ve snaze uspět na globálním trhu se spousta lidí snaží přizpůsobit americkému nebo britskému zvuku, a pak je trochu potíž rozeznat, odkud kdo pochází. Je to nuda, když všechno zní na jedno brdo. Je důležité zůstat sám sebou a ctít hudební tradice, což neznamená se jich slepě držet a neinspirovat se okolím: hudba by měla být univerzálně srozumitelná a přitom obsahovat drobnou příměs domova." 

Už jsi někdy něco vyhrála? A baví tě vlastně soutěžit?  

"Počítají se žákovské turnaje v krasobruslení? Většinou dávám přednost fandění před osobní účastí v kláních, nicméně jsem docela soutěživá – v pozitivním smyslu, doufám. Podle mě vítězství není to hlavní, jde o zdokonalování se. Mám ráda lidi, kteří mají nastavenou laťku vysoko, protože jí pak sama můžu zkusit zvednout ještě výš: když je člověk motivován pokořit rekordy, pak pomáhá tlačit věci dopředu a profitujeme všichni."  

Zkoušela jsi to někdy s hudbou aktivně – ať už jako muzikantka nebo DJka?  

"Na střední jsem docházela jen tak nezávazně na hodiny zpěvu. Nakonec jsem, taky jen tak, složila a nahrála pár písniček. Před pár lety jsem ale mikrofon pověsila na hřebík. Myslím, že jsem se potřebovala naučit chápat pravou podstatu hudby. Nikdy jsem neměla ambice se zpěvem živit a ani si nemyslím, že na to mám. Radši bych skládala pro někoho jiného, někoho, kdo zpívá líp než já, pochopitelně." 

Související weby

Radio2

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas