Pavel Turek

Pavel Turek - Foto: Ondřej Tycler

Pavel TurekFoto: Ondřej Tycler

Narozen v roce 1979. Ačkoliv získal doktorát v oboru teorie fotografické a multimediální tvorby, ze všeho nejvíc bude asi hudební publicista. Jistý, pro něj formativní čas se podílel na chodu časopisu Živel. V průběhu let pak publikoval v Rock & Popu, Reflexu a MF Dnes. Spolupracoval s Radiem Wave. Spoluzakládal krásný obrazový magazín Komfort. V letech 2007–2009 pracoval pro server Aktuálně. Členem redakce Respektu se stal 1. dubna 2010, což snad nebyl jen aprílový vtípek. Nemá žádné koníčky. Kdyby se nějaký vyskytl, považoval by to za příznak životního zoufalství.

Co musí umět/udělat česká kapela, aby prorazila v zahraničí? 

Jako novinář mám pocit, že mám sledovat to, co se děje, a reflektovat to, a ne dávat recepty. Notabene ani nevím, protože kdybych to věděl, tak bych tyhle rady rozdával každý koncert, kdykoliv se někam vypravím. A kdyby fungovaly, tak všichni, které jsem já kdy potkal, jsou už úspěšní v zahraničí.
  

Vyhrál jsi někdy nějakou soutěž a jsi soutěživý typ? 

Nepamatuju si, že bych kdykoliv cokoliv vyhrál, a asi to pramení z toho, že jsem zoufale nesoutěživý typ. Kdykoliv jsou známky nějakého klání nebo toho, že bych se měl strkat, tak já tam nejdu. Nemám žádný diplom, a když jsem byl v nějakých soutěžích, byl jsem na místech, kde se to nepočítalo. Jestli se dá třeba za nějakou civilizační výhru počítat to, že jsem se narodil jako Evropan, muž, na konci 20. století, tak to mi stačí. 

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas