Porota 29. června  2016 v 17:08  

Veronika Ruppert

Veronika Ruppert - Foto: Ondřej Tylčer

Veronika RuppertFoto: Ondřej Tylčer

Moderátorka a redaktorka Radia Wave, tvůrkyně pravidelného pořadu Modeschau, jediného rozhlasového pořadu o módě. Dlouhodobě podporuje mladé české designéry a designérky, ale je také DJkou, vystupuje pod pseudonymem Neoru a organizuje pravidelné party Levitate, na které si zve především hudebnice a DJky z domácí i zahraniční scény.

Co musí umět/udělat česká kapela, aby prorazila v zahraničí?
Záleží na tom, co má znamenat „prorazit v zahraničí“. Jestli jde třeba o rotace v rádiích, pak je důležitý správný poměr autenticity a univerzálnosti zvuku a sdělení, singly musí zaujmout dramaturgy svou osobitostí, ale zároveň zapadnout do současných playlistů stanic. 

Vyhrála jsi někdy nějakou soutěž a jsi soutěživý typ?
Soutěžení v hudbě a dalších kreativních oborech je trochu zvláštní a hodně lidí ho nemá rádo. Myslím si ale, že v případě Czechingu jde spíš než o nějaké předhánění, kdo je lepší, o to, dostat českou hudbu ven. Často zasedám v porotách ohledně módního designu a i v téhle oblasti je většinou hlavním smyslem celé soutěže podpořit mladé talenty, zviditelnit je a spojit je s lidmi, kteří je mohou posunout dál. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas