Porota 29. června  2016 v 17:27  

Wojciech Barczyński (Polsko)

Wojciech Barczynski - Foto: archiv Wojciecha Barczynského

Wojciech BarczynskiFoto: archiv Wojciecha Barczynského

Hudební publicista a promotér. V současné době působí jako hudební ředitel polské stanice OFF Radio Kraków, která se soustředí hlavně na novou progresivní hudbu. Dříve pracoval jako hudební ředitel nezávislé krakovské stanice Radiofonia a jako umělecký ředitel mezinárodního hudebního festivalu Tylko Nie Bytom. Je prudce alergický na hudební neupřímnost. Za vrchol své kariéry považuje moment, kdy ho rapper Flavor Flav z Public Enemy nazval během rozhovoru „G“.

Jak by se měli připravit muzikanti pošilhávající po úspěchu v cizině?
Z mé zkušenosti, když chcete uspět v zahraničí, musíte se buď připravit na třikrát tolik práce, nebo si musíte najít někoho, kdo pro vás tu práci udělá. Není v tom žádné velké tajemství. Chce to milion hodin networkingu, stovky e-mailů, tisíce naježděných kilometrů a pár tuctů koncertů. Je třeba radit se s lidmi, kteří v tom umí chodit. Ptejte se, i kdyby nebyli příliš vstřícní. Využijte každou příležitost k představení své hudby a nikdy v tom nepolevujte. A to nemluvím o tom, že vaše kapela by měla být hlavně dost výjimečná, a to samo o sobě chce daleko víc práce, než si lidé obvykle uvědomují. Jednoduché, že? 

Máš nějaké hudební vzdělání, věnuješ se hudbě aktivně?
Jsem bubeník v místní punk/metalové kapele. Je to takový vedlejší projekt vedlejšího projektu, ale baví nás to. Hraju na bubny od 15 let a jako teenager jsem navštívil přesně 3 lekce bubnování – myslím, že to bylo až dost. 

Už jsi někdy něco vyhrál? Máš rád soutěže?
Sám jsem si vyzkoušel pár tzv. soubojů kapel, pár jsem jich vyhrál a mohu vám říct, že to může být trochu past. Pro začínající kapelu to může být skvělé, zažijete velké publikum, vyzkoušíte si velké pódium a můžete se seznámit s lidmi, kteří vám pomohou. Vyhrát není lehké a chce to i štěstí, ale pak to chce ještě daleko víc, aby se vám podařilo toho celého využít a stavět na tom dál svou kariéru. Tím pádem, když vyhrajete, máte to pak vlastně těžší. 

Autor:   Mary C

Nové články v rubrice

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas