« »
Michal Brenner - Foto: archiv Michala Brennera

Porotce Czechingu: Michal Brenner

„Udělat dobrou nahrávku nestačí, nikdo vás jako jehlu v kupce sena hledat nebud...

 
I letos bude festivalu Colours of Ostrava předcházet showcaseový festival Czech Music Crossroads, zaměřený na world music, folk a jazz. Jeho vzdělávací program je letos otevřen hudebníkům napříč žánry - Foto:  Czech Music Crossroads

Přijeďte za hudebním vzděláváním na Czech Music Crossroads

Showcaseový festival propojuje hudebníky s hudebními profesionály.

 

O Czechingu

Publikum - Foto: Jiří Šeda

PublikumFoto: Jiří Šeda

Prostřednictvím hudebně exportního projektu Czeching pomáhá Radio Wave progresivním českým hudebníkům na vlny zahraničních rádií i na zahraniční pódia. V minulých ročnících v Czechingu uspěli například Never Sol, Wild Tides, Aid Kid nebo VR/NOBODY.
I letos bude šest lokálních hudebních publicistů nominovat projekty s potenciálem uspět v zahraničí a společně s rozhlasovými odborníky ze čtrnácti evropských zemí následně vyberou vítěze, který získá možnost natočit a vydat EP a vystoupit na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag. O druhém vítězi rozhodnou posluchači Radia Wave.
Nominace byly odtajněny na konci srpna a vyhlášení vítězů proběhlo 22. září v rámci Czeching Showcaseu, na kterém vystoupily všechny nominované projekty. Letošními absolutními vítězi se stali Himalayan Dalai Lama. Posluchači Radia Wave si zvolili Ba:zel.

Porota 2016

« »

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace