Dakar 201716. ledna  2017 v 10:05  

Je to touha něco si dokázat, říká motorkář Rudolf Lhotský

Cílový rozhovor Rudy Lhotského - Foto: Jan Říha

Cílový rozhovor Rudy LhotskéhoFoto: Jan Říha

Motorkář Rudolf Lhotský dojel do cíle Rallye Dakar na 82. místě. V jihoamerické rallye nejel poprvé. Loni ovšem závod nedokončil, a tak si teprve letos užil ty pravé oslavy v cíli. Vyzpovídal ho tam náš dakarský reportér Jan Říha.

Rudolf Lhotský dojel do cíle Rallye Dakar a druhý pokus. Je to dojetí o to sladší? 

Určitě ano. Měl jsem trochu strach, že to nevyjde ani na podruhé. Ale ten závod je opravdu jako když si člověk koupí vstupenku do pekla. Ale na druhou stranu, když on nic neupeče a neuvaří a nepotká ho nějaká čertovina, tak myslím, že do cíle dojede. 

Proč do toho peka dobrovolně vstupujete? 

To já nevím. Určitě je to touha, vášeň něco si okázat. Něco, co dokáže málokdo, a jsem rád, že se mi to podařilo, i když napodruhé. Jsem nadšený a spokojený. 

Čím pro vás byl Dakar 2017 nejtěžší a čím byl jiný než ten předchozí? 

Proti minulému roku bylo spoustu vody, chladna. Minulý rok byl teplejší. A nejtěžší pro mě bylo asi to, že jsem opravdu chtěl dojet do cíle, ale věřil jsem tomu. 

A nejhorší okamžik z celého ročníku? 

Těžký pád, který mě poznamenal do konce Dakaru a zároveň to byla i nejšťastnější chvilka, protože se mi v hlavě promítalo, že nevím, co by se stalo, kdyby mě ta motorka přimáčkla k zemi. Jsem teď rád, že jsem tady ve zdraví. A určitě všem fanouškům děkuju za podporu, kterou mi dávali strašně dlouhou dobu, stejně tak díky přátelům, kamarádům, všem, co mám ráda. A hlavně zdravím svoji rodinu a už se těším domů. 

Autor:  Jan Říha  (jař)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace