Analog22. února  2018 v 13:00  

Český rozhlas plánuje zlepšovat pokrytí VKV signálem i v letošním roce

Český rozhlas šíří signál ze všech klíčových vysílačů, nyní se soustřeďuje na problematické lokality. - Foto: Eva Bucharová

Český rozhlas šíří signál ze všech klíčových vysílačů, nyní se soustřeďuje na problematické lokality.Foto: Eva Bucharová

Veřejnoprávní médium využívá distribuční mix řady platforem, analogové vysílání však prozatím zůstává nadále tou nejdůležitější z nich.

Český rozhlas bude i v letošním roce zlepšovat pokrytí VKV signálem napříč Českou republikou. Zaměřit se chce přitom hlavně na problematické oblasti. Při příležitosti spuštění nového VKV vysílače Děčín – Popovický vrch pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka to uvedl ředitel Techniky a správy veřejnoprávního média Karel Zýka. Připomeňme, že v loňském roce spustil Český rozhlas celkem osm nových analogových vysílačů. 

„Jsme rádi, že jsme zahájili vysílání v oblasti, kde zatím signály těchto stanic nebyly dostupné. I v tomto roce se budeme nadále snažit zlepšit pokrytí napříč Českou republikou,“ konstatoval Zýka. Český rozhlas využívá distribuční mix řady platforem, analogové vysílání však prozatím zůstává nadále tou nejdůležitější z nich. Bude-li k tomu mít veřejnoprávní médium podmínky, je připraveno rozšiřovat i pokrytí technologie DAB+. Multiplex Českého rozhlasu v tuto chvíli funguje z vysílačů Praha – Žižkov, Beroun – Děd, Plzeň – Radeč, Brno – Hády a Ostrava – Hošťálkovice. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace