Analog11. srpna  2017 v 06:00  

Free Radio získalo druhou VKV frekvenci v Brně, Hey Radio má další dva kmitočty

Hrad Špilberk v Brně. - Foto: Jakub Hritz

Hrad Špilberk v Brně.Foto: Jakub Hritz

Přidělení nové frekvence pro vysílatele nutně neznamená, že zde nakonec bude vysílat. Konkurenční subjekty pochopitelně mohou rozhodnutí regulátora napadnout.

Brněnská rozhlasová stanice Free Radio získalo v jihomoravském městě druhou frekvenci v pásmu VKV/FM. Jedná se o kmitočet 102.4 MHz s výkonem 100 Wattů, který chce provozovatel, společnost Rádio Student, využít podle vyjádření pro web Digitální rádio pro dokrytí problematických oblastí. Tuto frekvenci už v minulosti mělo přidělenou Dance Radio, později ale o ni přišlo. Free Radio používá aktuálně kmitočet 107 MHz s výkonem 435 Wattů. 

Přidělení nové VKV frekvence ale pro vysílatele nutně neznamená, že zde nakonec bude vysílat. Konkurenční subjekty pochopitelně mohou rozhodnutí regulátora napadnout. Ze zákona musí být přidělený kmitočet aktivní do 180 dní od obdržení tohoto rozhodnutí. Na svém posledním zasedání také rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání o přidělení dvou nových frekvencí pro společnost JOE Media, která provozuje Hey Radio. Podnikatel Miroslav Pýcha se tak může těšit na to, že se jeho program dostane také Zlína (105.8 MHz / 50 Wattů) a Velkého Meziříčí (97.8 MHz / 50 Wattů). 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace