Analog11. ledna  2018 v 13:00  

Rádio Egrensis může pod novým majitelem upravit formát, Kroměříž má nový VKV kmitočet

Analogový rozhlasový přijímač. - Foto:  MCRTLife, CC0 Public domain

Analogový rozhlasový přijímač.Foto:  MCRTLife, CC0 Public domain

V oblasti televizního vysílání tentokrát RRTV o žádné klíčové změně nerozhodla. Radim Pařízek svůj chystaný projekt pro Brno zatím stáhl z jednání.

Západočeské Rádio Egrensis může upravit licenční podmínky do podoby, o nichž už web Digitální rádio informoval své čtenáře na konci loňského roku. Vyplývá to z aktuální tiskové zprávy, kterou vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) po svém zasedání konaném v tomto týdnu. Úprava programového schématu a hudebního formátu stanice souvisí se změnami, o nichž jsme psali v následujícím článku

Podstatnou novinkou, která vyplývá z posledního zasedání regulátora, je také udělení nového VKV kmitočtu pro Rádio Kroměříž. Po stejnojmenném městě a Zlínu jde o jeho třetí frekvenci. Nového vysílače se má Rádio Kroměříž dočkat v Uherském Hradišti. Dvousetwattový vysílač bude fungovat na kmitočtu 88.2 MHz. Ze zákona musí začít fungovat do 180 dnů od doby, co jeho provozovatel obdrží toto rozhodnutí. V oblasti televizního vysílání tentokrát RRTV o žádné klíčové změně nerozhodla. Brněnský infokanál, který pro jihomoravskou metropoli připravuje Radim Pařízek, sám ostravský podnikatel stáhl z jednání. Na projektu bude ještě pracovat. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace