Analog20. března  2017 v 16:07  

Rádio Kroměříž zprovoznilo další vysílač, v provozu má již dvě VKV frekvence

Čestné nádvoří u vstupu do zahrady (Kroměříž). - Foto: Aleš  Spurný

Čestné nádvoří u vstupu do zahrady (Kroměříž).Foto: Aleš Spurný

Pro stanici je zásadní lokálnost a v roce 2012 využila příležitosti stát se prvním soukromým rádiem, které vysílá z tohoto města.

Po zlínské frekvenci 107 MHz uvedlo Rádio Kroměříž do provozu i padesátiwattový VKV kmitočet přímo v Kroměříži. Vysílání mohou od soboty 18. března naladit zájemci na 103.3 MHz. Kmitočtový příděl od regulátora získala Kroměříž loni v prosinci, stanoviště tak bylo uvedeno do provozu po zhruba čtvrt roce. Zásah novou frekvencí by měl být přibližně deset až patnáct kilometrů od samotného města. 

Rádio Kroměříž šlo dlouhou cestou přerodu internetového rádia, kdy před podáním žádosti o licenci v podstatě dva roky fungovalo jako profesionální rádio vysílající však pouze na internetu. Pro stanici je zásadní lokálnost a v roce 2012 využila příležitosti stát se prvním soukromým rádiem, které vysílá z tohoto města a jehož veškerá strategie a filosofie souvisí primárně s mikroregionem bývalého okresu Kroměříž. Vysílací program má jeden velký spojovací článek a tím je právě daný region. 

Mapa pokrytí VKV signálem pro Rádio Kroměříž - Foto: archiv Rádia Kroměříž

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace