Analog13. února  2018 v 06:00  

Týdenní poslechovost rádia v Norsku se po vypínání VKV dostává do normálu

Analogové přijímače už najdou v Norsku minimální uplatnění. - Foto:  Timbo84, CC0 Public domain

Analogové přijímače už najdou v Norsku minimální uplatnění.Foto:  Timbo84, CC0 Public domain

„Posluchači jsou rozhlasovému vysílání věrní, ale potřebují více času proto, aby nahradili všechna rádia v domácnosti digitálními,“ uvedl Ole Jørgen Torvmark, šéf kanceláře Digitalradio Norway.

Týdenní data poslechovosti rozhlasových stanic se po vypínání analogového rádia VKV v Norsku vracejí postupně do normálu. Referoval o tom oficiální web tamní digitalizace Radio.no. Meziroční srovnání mezi loňským a letošním lednem přináší rozdíl 44 tisíc lidí v neprospěch roku 2018. V lednu 2017 se poslech rozhlasu ustálil na hodnotě 3,714 milionu lidí. Denní poslechovost zatím vykázala rozdíl necelého půl milionu lidí. 

„Posluchači jsou rozhlasovému vysílání věrní, ale potřebují více času proto, aby nahradili všechna rádia v domácnosti digitálními, a to zejména v nejlidnatějších oblastech,“ uvedl Ole Jørgen Torvmark, šéf kanceláře Digitalradio Norway. Zkušenosti z ostatních regionů, kde již vypínání analogového rádia proběhlo dříve, ukázali, že posluchači se k rozhlasovému vysílání vrací postupně. Norsko vypnulo VKV vysílání jako první na světě. Skončili v něm velcí hráči, v ořezané podobě pokračuje šíření analogového signálu na lokální úrovni i nadále. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace