Digitál13. září  2017 v 12:00  

Bavorsko na čele vybavenosti domácností DAB+ přijímači, následuje Sasko

Počet digitálních rádií DAB+ v Německu roste. - Foto: Roman Kropáček, RTI cz

Počet digitálních rádií DAB+ v Německu roste.Foto: Roman Kropáček, RTI cz

Obecně lze říci, že Německo eviduje meziroční nárůst digitálních domácností s minimálně jedním přijímačem o jeden milion na stávajících šest milionů.

Německou spolkovou zemí s největším počtem digitálních rozhlasových přijímačů DAB+ je Bavorsko. Tady příjem technologie potvrdilo téměř 20 % domácností. Vyplývá to z Digitálního reportu 2017, který prezentovala agentura TNS Kantar na berlínském veletrhu IFA. Na druhé pozici vybavenosti DAB+ přijímači je s 16.3 % Sasko následované na třetí pozici Bádenskem-Württenberskem, které deklaruje jen o jednu desetinu méně. 

Bavorsko podniká dlouhodobě aktivně kroky k digitalizaci rozhlasového vysílání. Připomeňme zejména chystanou rošádu stanic BR Klassik a Puls. Zatímco okruh věnovaný vážné hudbě už bude dostupný pouze digitálně, program pro mladé zamíří do pásma VKV. Digitalizace byla nedávno podpořena otevřením kapacity regionálních multiplexů pro místní a lokální vysílatele, což přineslo boom privátních hráčů v těchto digitálních sítích. Obecně lze říci, že Německo eviduje meziroční nárůst digitálních domácností s minimálně jedním přijímačem DAB+ o jeden milion na stávajících šest milionů. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace