Digitál13. června  2017 v 08:00  

Bavorský rozhlas přidává do své regionální sítě na kanálu 10B vysílač Coburg

Regionální DAB+ síť Bavorského rozhlasu posílí v pátek o nový vysílač. - Foto: archiv sky-vision.de

Regionální DAB+ síť Bavorského rozhlasu posílí v pátek o nový vysílač.Foto: archiv sky-vision.de

Nové stanoviště vylepší pokrytí stanic Bayern 1 Mainfranken, Bayern 1 Mittel- und Oberfranken a Bayern 2 Nord. Od července se pak v multiplexu objeví i privátní rádia.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas Bayerischer Rundfunk doplní v pátek 16. června svou DAB+ síť fungující na kanálu 10B o nový vysílač Coburg. Půjde o čtvrtou lokalitu, která je zařazena do šíření tohoto multiplexu. Coburg bude mít stejně jako všechny ostatní lokality vertikální polarizaci a vyzářený výkon byl stanoven na 10 kW. Nejsilnějším vysílačem celé sítě je s 25 kW Bamberg/Geisberg. 

Vysílač Coburg vylepší pokrytí stanic Bayern 1 (verze Mainfranken a Mittel- und Oberfranken) a Bayern 2 Nord. Od 1. července se prostor v rozhlasovém multiplexu otevře i dalším zájemcům – zemským privátním stanicím a regionálním rádiím. Díky tomu tak budou mít bohatší programovou nabídku i majitelé DAB+ přijímačů v příhraničí. Regionální sítě Bavorského rozhlasu po spuštění vysílače Coburg pokryjí 97.2 % populace – přibližně čtyři miliony obyvatel. Takzvaný indoor příjem (uvnitř budov) je garantován pro 83.2 % lidí. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace