Digitál8. března  2018 v 06:00  

Bavorský veřejnoprávní rozhlas zlepší úpravou parametrů příjem kanálu 11D

Digitální rozhlasové přijímače - Foto: Roman Kropáček, RTI cz

Digitální rozhlasové přijímačeFoto: Roman Kropáček, RTI cz

Předpokládaná změna je stanovena na 3. července. Multiplex mají opustit prakticky všechny regionální verze Bayerischer Rundfunk, které se přesunou do dalších sítí.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas chystá v souvislosti s připravovanými novinkami ve svých digitálních multiplexech DAB+ významnou změnu. Vysílatel provede v rámci kanálu 11D úpravu ochranného intervalu (hodnota FEC PL) u všech stanic. V okrajových oblastech, kde byl doposud příjem signálu problematický, by se tak měl signál zlepšit. 

Předpokládaná změna je stanovena na 3. července. Multiplex na kanálu 11D mají opustit prakticky všechny regionální verze Bayerischer Rundfunk a digitální síť bude sloužit zejména pro potřeby celozemských okruhů, jako jsou Bayern 3, B5 Aktuell, BR Klassik a další. Změna ochranného intervalu je dobrou zprávou i pro zájemce o příjem bavorských stanic z řad majitelů DAB+ rádií v Čechách. Právě naše území už využívá pouze přeshraničního zásahu, a tudíž zde není možné signál od našich západních sousedů trvale garantovat. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace