Digitál17. července  2017 v 08:00  

BBC Radio 1 oslaví padesáté výročí speciální digitální stanicí

Logo BBC Radio 1 - Foto: bbc.co.uk

Logo BBC Radio 1Foto: bbc.co.uk

Posluchačům se připomene legendární moderátor Tony Blackburn, který byl prvním staničním hlasem BBC Radio 1, a stávající hlas ranní show Nick Grimshaw.

Od 30. září bude možné po dobu tří dnů naladit v digitálních distribučních kanálech speciální stanici, která vznikne při příležitosti padesátého výročí BBC Radio 1. Radio 1 Vintage bude možné naladit v rámci rozhlasového DAB+ multiplexu BBC a také v rámci iPlayer. Lze předpokládat, že díky mobilní aplikaci BBC iPlayer Radio si ji budou moci naladit také zájemci v České republice. 

V rámci speciálního projektu se posluchačům připomene legendární moderátor Tony Blackburn, který byl prvním staničním hlasem BBC Radio 1 před padesáti lety, a stávající hlas ranní show Nick Grimshaw. Díky zvukovým záznamům z archivu budou moci zájemci zaslechnout také Johna Peela nebo Chrise Moylese. „Radio 1 je soundtrackem pro život mladých lidí ve Velké Británii a bylo jím i v posledních padesáti letech, takže za tu dobu jsme nabídli opravdu hodně v oblasti pop kultury a skvělé hudby,“ konstatoval Radio 1 controller Ben Cooper. Během září navíc v rámci Live Lounge Month vystoupí například Foo Fighters, Rag'N'Bone Man nebo Royal Blood. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace