Digitál16. března  2016 v 06:00  

Berlínská firma Konsole Labs představila vývojářský balíček pro „DAB do mobilu“

Mobilní telefon může posloužit nejen pro zábavu - Foto: Jiří Šeda

Mobilní telefon může posloužit nejen pro zábavuFoto: Jiří Šeda

Technologickou novinku bude možné kombinovat s internetovým připojením a získat tak bezproblémový příjem.

Německá společnost Konsole Labs sídlící v Berlíně představila v uplynulých dnech v rámci konference Radiodays Europe 2016, která se konala v Paříži, vývojářský balíček obsahující hybridní aplikaci pro mobilní telefony doplněný o odpovídající sadu nástrojů. Jejím cílem je umožnit ovládání budoucích mobilních telefonů s čipem pro příjem pozemního digitálního rozhlasu DAB. První rozhlasovou rodinou, která již kývla na nabídku takového softwaru, je německá SWR působící v oblastech Bádenska-Württenberska a Porýní-Falc. 

Výhoda mobilní aplikace s DAB rádiem je pochopitelně pro posluchače taková, že nemusí platit dodatečné poplatky za příjem rozhlasových stanic, které v klasickém VKV/FM éteru chybí. Řeč je tedy pochopitelně o platbě za přenesená data. Hybridní aplikace v sobě kombinuje možnost příjmu rádia prostřednictvím DAB plus možnost stahování doplňkových informací z internetu, pokud je uživatel povolí. Nová verze aplikace pak do budoucna počítá s možností přepínání mezi internetovým a pozemním vysíláním. 

Společnost Konsole Labs je součástí mezinárodní organizace, která se podílí na integrace DAB+ čipů do chytrých mobilních telefonů a dalších zařízení. Jako člen IDAG má firma výhradní přístup k vývojářské sadě Software Development Kit (SDK), čímž získala výhodu nad ostatními firmami, které by nad tímto byznysem uvažovaly. Při jízdě méně osídlenými oblastmi počítá technologická novinka společnosti Konsole Labs s možným přepínáním technologie DAB+ a internetu bez nutnosti ztráty signálu. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace