Digitál4. března  2016 v 08:00  

České Radiokomunikace získaly povolení pro nové vysílače, pravděpodobně je nevyužijí

Televizní vysílač na vrchu Brno (ilustrační foto) - Foto: Pavel Halla

Televizní vysílač na vrchu Brno (ilustrační foto)Foto: Pavel Halla

První vysílač měl fungovat v lokalitě Stříbro na kanálu 57 s horizontální polarizací, druhý pak v Blovicích na kanálu 58.

Dominantní poskytovatel vysílacích služeb na našem trhu, tedy České Radiokomunikace, získaly od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) povolení pro spuštění nových terestrických vysílačů. Kmitočtové příděly se konkrétně týkají Regionální sítě 8, kterou operátor provozuje zejména v krajských městech. Nové lokality jsou situovány do lokalit Blovice a Stříbro. Je ale velmi pravděpodobné, že operátor do budoucna ani jeden z přidělených vysílačů nevyužije. Jedná se totiž o lokality, které delší dobu procházely mezinárodní koordinaci. Operátor v současné době považuje výstavbu sítě za uzavřenou. 

První vysílač měl fungovat v lokalitě Stříbro na kanálu 57 s horizontální polarizací, druhý pak v Blovicích na kanálu 58 se shodným položením antén. Obě oblasti by v případě spuštění spojovala skutečnost, že vyzářený výkon by byl pouhých 10 Wattů. Spíše než o vysílače by šlo tedy pouze o dokrývače. Oba by pak měly z lokalit zahrnutých do Regionální sítě 8 zdaleka nejnižší výkon. Nejvýkonnější je naopak s 10 kilowatty vysílač České Budějovice – Kleť. Součástí Regionální sítě 8 pokrývající přibližně 55 % populace jsou programy Óčko Expres, TV Noe, Sport 5, Barrandov Muzika, TV Osem a Regionálnítelevize CZ. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace