Digitál17. května  2018 v 07:00  

DAB+ multiplex Niederbayern startuje z dalších třech vysílačů blízko českých hranic

Logo rozhlasové stanice Kultradio, která je v multiplexu šířena. - Foto: archiv Kultradio

Logo rozhlasové stanice Kultradio, která je v multiplexu šířena.Foto: archiv Kultradio

Dva nové vysílače budou mít výkon 10 kW, druhý bude spíše lokálního charakteru. Dá se nicméně počítat s tím, že pokrytí do Čech by se mělo opět o něco zlepšit.

V sousedním Bavorsku pokračuje budování nové rozhlasové sítě Niederbayern (Dolní Bavorsko), která byla spuštěna v minulém týdnu. Od dnešního dne do ní budou zapojeny vysílače Rattenberg, Pfarrkirchen a Brotjacklriegel. Zatímco první dvě lokality jsou zcela nové, v případě poslední jmenované dochází k přeladění z kanálu 12D na 7D. Majitelé DAB+ přijímačů se v dané oblasti budou muset na několik hodin obejít bez signálu. 

V DAB+ multiplexu Niederbayern jsou v tuto chvíli šířeny stanice Absolut HOT, BR Verkehr, egoFM, KULTRADIO a ROCK ANTENNE, později se zde objeví také tři regionální verze veřejnoprávního okruhu Bayern 1 a řada bavorských programů jako je například Radio Trausnitz, Radio AWN, Radio Galaxy nebo Unser Radio. Brotjacklriegel bude šířit signál multiplexu Niederbayern výkonem 10 kW, Rattenberg 1 kW a Pfarrkirchen taktéž 10 kW. Další spouštění nového multiplexu pro Dolní Bavorsko je naplánováno na 29. května. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace