Digitál11. května  2018 v 15:15  

DAB+ multiplex Oberbayern/Schwaben posílen o nový vysílač Bad Tölz

V provozu je nový DAB+ vysílač. - Foto: Archiv Grundig

V provozu je nový DAB+ vysílač.Foto: Archiv Grundig

Příjem této sítě na území Čech komplikuje skutečnost, že na stejném kanálu zde fungují dva vysílače operátorů RTI cz a Teleko.

Bavorskou digitální rozhlasovou síť Oberbayern/Schwaben posílil v uplynulých týdnech nový vysílač Bad Tölz. Stejně jako ostatní lokality zařazené do této sítě funguje na kanálu 10A a jeho výkon je 1 kW s vertikální polarizací. Součástí multiplexu jsou stanice Absolut HOT, Bayern 1 Mittel und Oberfranken, Bayern 2 Nord, BR Verkehr egoFM, Kultradio a Rock Antenne. Kompletní přehled vysílačů této sítě můžete najít na webu ukwtv.de

Příjem DAB+ multiplexu na území České republiky, respektive Čech, komplikuje skutečnost, že na stejném kanálu fungují u nás hned dva vysílače – operátor RTI cz na něm vysílá v Plzni, příbramské Teleko pak ze severočeské Milešovky. Digitální síť Oberbayern/Schwaben ale nefunguje pouze ze slabších vysílačů, naopak. Pfaffenhofen a Augsburg mají výkon 25 kW, Augsburg, Mnichov nebo Hochberg po 10 kW. Právě díky nim je možné tento rozhlasový vysílač přijímat ve vybraných lokalitách i u nás. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace