Digitál13. listopadu  2017 v 14:12  

DAB+ multiplex Polskieho Radia ve Wroclawi změnil vysílací kanál

Poláci v dosahu vysílače ve Wroclawi museli přeladit přijímače. - Foto: Tivoli Audio

Poláci v dosahu vysílače ve Wroclawi museli přeladit přijímače.Foto: Tivoli Audio

Kromě celoplošných stanic, jako jsou Jedynka, Dwójka nebo Trójka, jsou zde k dispozici také digitální programy, mimo jiné Radio Dzieciom.

Ke změně vysílacího kanálu došlo u DAB+ multiplexu Polskieho Radia na vysílači Wrocław/Żórawina. Dosavadní kanál 12B se změnil na kanál 5B. Z téměř konce III. pásma se tak tato digitální síť přesunula prakticky na její začátek. Použitá frekvence je konkrétně 176.640 MHz. Ostatní parametry se nezměnily, pro další poslech nicméně posluchači v dosahu tohoto vysílače museli přeladit své DAB+ přijímače. 

DAB+ multiplex obsahuje výhradně okruhy Polskieho Radia. Kromě celoplošných stanic, jako jsou Jedynka, Dwójka nebo Trójka, jsou zde k dispozici také digitální programy, mimo jiné Radio Dzieciom. Jedním z lákadel této sítě bylo dříve také zpravodajské Polskie Radio 24. Po loňské rošádě s kmitočty se ale stanice dostala více k divákům i prostřednictvím VKV kmitočtů, naopak do pozadí ustoupilo Polskie Radio Czwórka. Aktuálně mohou Poláci díky DAB+ poslouchat v tomto multiplexu dočasnou rozhlasovou stanici Radio Chopin. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace