Digitál19. prosince  2017 v 12:00  

Další rozvoj digitálního rádia DAB+ v Belgii v roce 2018

Více digitálních stanic by se měly Flandry dočkat v příštím roce. - Foto: archiv společnosti Roberts

Více digitálních stanic by se měly Flandry dočkat v příštím roce.Foto: archiv společnosti Roberts

Podle představ současného ministra pro mediální problematiku by měli být národní vysílatelé k dispozici od 1. září příštího roku, a to v rámci celého regionu Flandry.

Belgie chce v příštím roce zpřístupnit digitální rozhlasové vysílání DAB+ pro další zájemce. Sven Gatz, ministr pro mediální problematiku v regionu Flandry, zdůraznil, že technologii je nutné rozšířit mezi další rozhlasové stanice a zdůraznit výhody této technologie. Informoval o tom web Radiodigi.nl. Gatz dále zdůraznil, že DAB+ je oproti VKV méně náchylný na rušení a díky němu bude moci představit ve Flandrech nové vysílatele. 

Podle představ současného ministra pro mediální problematiku by měli být národní vysílatelé k dispozici od 1. září příštího roku, a to v rámci celého regionu Flandry (Vlaanderen). Od letošního podzimu je možné v oblasti Vlaanderen přijímat digitální signál veřejnoprávního vysílatele VRT a komerčních programů Qmusic a Joe. Jedním z plánovaných vysílatelů od září 2018 je stanice Nostalgie. Otevření nové kapacity pro stanice, mezi nimiž nebudou pravděpodobně chybět VBRO Radio, Hitradio a stadsradio Vlaanderen, se očekává v létě příštího roku. Vybraná rádia aktuálně využívají privátní síť Norkring. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace