Digitál13. dubna  2018 v 15:00  

Další weby Českého rozhlasu se dočkaly změn, nový vzhled mají Budějovice i Ostrava

Rozhlasový mikrofon ve vysílacím studiu - Foto: Khalil Baalbaki

Rozhlasový mikrofon ve vysílacím studiuFoto: Khalil Baalbaki

Díky responzivnímu designu se všechny portály nově přizpůsobí velikosti obrazovky, na níž se portál zobrazuje, a to včetně mobilních zařízení.

Nová média Českého rozhlasu překlopila v uplynulých dnech do vylepšeného grafického designu další dva weby regionálních stanic. Jde konkrétně o studia v Českých Budějovicích a Ostravě. Změny souvisí s přechodem na nový redakční systém Drupal. Pro posluchače a návštěvníky obou portálů je pochopitelně důležitá zejména skutečnost, že oba již fungují v takzvaném responzivním designu – web se automaticky přizpůsobí velikosti displeje. 

Grafické zpracování studií v Českých Budějovicích a Ostravě nyní odpovídá ostatním regionálním okruhům Českého rozhlasu, jejich podoba je tak shodná. Jednotícím prvkem je zelená lišta v horní části stránky obsahující logo programu. Její součástí je i přehrávač, díky němuž si je možné zároveň danou stanici poslechnout on-line. Návštěvníci portálů zde najdou tradiční položky Program, Pořady, Audioarchiv, Kamery a další. Pokud půjde vše podle plánu, již v příštím týdnu by na nový redakční systém mohla přejít i stanice Český rozhlas Vysočina. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace