Digitál11. října  2017 v 14:08  

Hesenský regulátor podpoří v roce 2018 další rozvoj digitálního rádia DAB+

Další rozvoj digitálního rozhlasu by mělo Hesensko očekávat v příštím roce. - Foto: David Kabele

Další rozvoj digitálního rozhlasu by mělo Hesensko očekávat v příštím roce.Foto: David Kabele

Zvýšenou poptávku po digitálních stanicích ukazuje mj. studie Agma, na níž se podílejí ARD, Absolut digital, Antenne Sylt, Deutschlandradio, Kultradio.fm, lulu Media nebo Media Broadcast.

Hesenský regulátor LPR Hessen je připraven v roce 2018 podpořit další rozvoj digitálního rádia DAB+ v této německé spolkové zemi. LPR Hessen uvedl, že v porovnání s ostatními regiony si nevede země špatně a je v zájmu o digitální rozhlas v popředí. Výsledky Zprávy o digitalizaci za rok 2017 ukazují, že zvýšený zájem o DAB+ se objevuje zcela logicky ve chvíli, pokud existuje zvýšená nabídka takto šířených stanic, a to nejen veřejnoprávních, ale také privátních. 

Zvýšenou poptávku po digitálních stanicích ukazuje také studie Agma, na níž se podílejí ARD, Absolut digital, Antenne Sylt, Deutschlandradio, Kultradio.fm, lulu Media, Media Broadcast, Radio Energy, Regiocast, Schlagerparadies a Schwarzwaldradio ve spolupráci s agenturami Kantar TNS a IFAK, které jsou každoročně jejími realizátory. Aktuálně fungují v Hesensku tři digitální sítě. Jedná se konkrétně o multiplex DR Deutschland operátora Media Broadcast, veřejnoprávní hr Radio (kanál 7B) a DR Hessen (privátní programy). 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace