Digitál17. února  2017 v 14:18  

Jeden z největších operátorů lokálních DAB multiplexů chce novou síť v Manchesteru

Výhled na Manchester - Foto: Daniel Kupšovský

Výhled na ManchesterFoto: Daniel Kupšovský

„Průzkum, který jsme si v dané oblasti provedli, ukázal na to, že je zde po volné kapacitě velká poptávka,“ uvedl operátor MuxCo.

Telekomunikační firma MuxCo, která je jedním z největších provozovatelů regionálních DAB multiplexů ve Velké Británii, by ráda spustila novou digitální síť v Manchesteru. Při této příležitosti kontaktovala na konci loňského roku regulátora Ofcom a odeslala mu žádost s prosbou o vyhlášení výběrového řízení na operátora v dané lokalitě. MuxCo uvádí, že registruje velkou poptávku o kapacitu v této oblasti. 

„Průzkum, který jsme si v dané oblasti provedli, ukázal na to, že je zde po volné kapacitě velká poptávka,“ uvedla firma s tím, že by ráda fungovala jako alternativa k velkým hráčům. V Manchesteru už operuje od května 2016 digitální síť konkurenčního operátora CE Digital. Zajímavostí je, že celý multiplex vzhledem k velké penetraci starších přijímačů vysílá ještě v původním standardu DAB a nikoliv DAB+. MuxCo v oficiální žádosti Ofcomu uvedla, že jejím cílem je podporovat vždy zejména regionální hráče a služby v dané lokalitě. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace