Digitál13. září  2017 v 10:00  

Kabelový operátor UPC se v Rakousku vypořádal s analogem, jeho síť je plně digitální

UPC Horizon Mediabox - Foto:  UPC

UPC Horizon MediaboxFoto:  UPC

„Jsem rád, že přechod proběhl v každém regionu velmi rychle a bez komplikací,“ uvedl Gerald Schwanzer, viceprezident pro marketing rakouské UPC.

Kabelový operátor UPC dokončil v Rakousku úspěšně přechod z analogového na digitální vysílání. Celá operace probíhala od loňského roku postupně v Dolním Rakousku, Štýrsku, Horním Rakousku, Tyrolsku, Korutanech, Vorarlbersku a nakonec i ve Vídni. Díky digitalizaci kabelových rozvodů může operátor nabídnout zákazníkům služby jako je platforma Horizon, osobní doporučení obsahu a případně nahrávání až čtyř kanálů současně. 

UPC nabízí u našich jižních sousedů v digitální síti 155 televizních programů, z toho 61 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jedná se tedy o velice podobná čísla jako v České republice, kde firma nedávno oznámila atakování šedesáti stanic v HD kvalitě. „S plnou digitalizací naší sítě v Rakousku jsme učinili další krok k posílení naší pozice. Jsem rád, že přechod proběhl v každém regionu velmi rychle a bez komplikací,“ uvedl Gerald Schwanzer, viceprezident pro marketing rakouské UPC. Horizont Online upozornil na Schwanzerovo poděkování zákazníkům za trpělivost a též za spolupráci veškerým zaměstnancům. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace