Digitál14. září  2017 v 14:05  

Meklenbursko-Přední Pomořansko se může dočkat privátního DAB+ multiplexu

Město Schwerin, centrum spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. - Foto: Klára Stejskalová

Město Schwerin, centrum spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.Foto: Klára Stejskalová

Přístup k digitálnímu rozhlasovému vysílání má v Německu přibližně jedenáct milionů lidí na čtrnáct let, tedy asi 15,7 % populace. Na severu země je to o necelá tři procenta méně.

Severoněmecká spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko by se mohla v blízké době dočkat digitální rozhlasové sítě, jejíž součástí by byli výhradně privátní vysílatelé. Veřejnou výzvu, která bude zjišťovat zájem komerčních subjektů o technologii DAB+, zveřejnil na svém webu tamní regulátor. Mediální rada zejména reaguje na zvyšující se poslech digitálního rozhlasu, kdy ho denně ladí okolo 2,5 milionu obyvatel Německa starších 14 let. 

Pozitivní trend přinesly zejména výsledky aktuální Digitalizační zprávy 2017, s jejichž výsledky čtenáře seznámil náš portál v uplynulých dnech. Přístup k digitálnímu rozhlasovému vysílání má v Německu přibližně jedenáct milionů lidí na čtrnáct let, tedy asi 15,7 % populace. V roce 2013 to bylo pouze 4,5 %. Podíl domácností s DAB+ se za posledních pět let u našich západních sousedů více než ztrojnásobil. Severní Německo aktuálně eviduje hodnotu penetrace DAB+ rádiem na úrovni 13 %, což je pouze mírně pod celostátním průměrem. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace