Digitál22. března  2017 v 10:00  

Německé orgány pokračují vzájemnou dohodou na realizaci druhé celoplošné DAB+ sítě

Německo se v horizontu měsíců dočká další celoplošné DAB+ sítě. - Foto: Alan Electronics

Německo se v horizontu měsíců dočká další celoplošné DAB+ sítě.Foto: Alan Electronics

O provozování druhého celoplošného DAB+ multiplexu mají zájem společnosti Media Broadcast, Absolut Digital, Digital Audio Broadcasting Plattform a Radi/o digital.

Německo se v těchto měsících intenzivně připravuje na spuštění druhé celoplošné DAB+ sítě. Včera byla oznámena vzájemná dohoda jednotlivých mediálních orgánů, které se na celé operaci podílejí. Mediální regulátor ZAK potvrdil zanesení nového rozhlasového multiplexu v rámci Rundfunkstaatsvertrag, což je smlouva o vysílání mezi jednotlivými spolkovými zeměmi, která stanoví jednotná pravidla v rámci legislativy. 

Cílem vzájemné dohody je, prozkoumat, zdali jsou žadatelé o provozování této sítě schopni naplnit podmínky výběrového řízení. Kandidáti, kteří se do soutěže přihlásili, mají ještě do konce dubna možnost upravit své nabídky. O provozování druhého celoplošného DAB+ multiplexu mají zájem společnosti Media Broadcast, Absolut Digital, Digital Audio Broadcasting Plattform a Radi/o digital. Již dříve bylo rozhodnuto, že tato rozhlasová síť nebude umožňovat regionalizaci. Ta je v dostatečné míře zajištěna jinými multiplexy. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace