Digitál11. května  2018 v 08:00  

Německý regulátor pro Porýní-Falc plánuje více regionálních DAB+ multiplexů

Porýní-Falc se dočká regionálních multiplexů možná už v příštím roce. - Foto: archiv společnosti Roberts

Porýní-Falc se dočká regionálních multiplexů možná už v příštím roce.Foto: archiv společnosti Roberts

První sítě by mohly ve zmíněné spolkové zemi odstartovat již v polovině příštího roku. Do éteru se bude moci vrátit i původně experimentální multiplex z Bretzenheimu.

Mediální regulátor pro německou spolkovou zemi Porýní-Falc se nebrání spuštění regionálních multiplexů v následujících měsících i letech. Tyto digitální terestrické sítě by mohly fungovat na tří až pěti kanálech. Informuje o tom portál Satellifax.de. Federální síťová agentura v současné době zkoumá možnosti koordinace jednotlivých kanálů. První zájemce z řad regionálních vysílatelů už mediální regulátor eviduje. 

Jedním z prvních kroků bylo zadání kalkulace k vyčíslení nákladů na fungování těchto DAB+ multiplexů. Studie by měla být zpracována v průběhu léta. Následně má být zahájena veřejná diskuse se zainteresovanými subjekty, výběrové řízení na obsazení kapacity by mohlo být vyhlášeno už koncem letošního roku. První regionální multiplexy by mohly začít ve spolkové zemi Porýní-Fralc fungovat už v polovině příštího roku. Jednou z těchto typů sítě by měl být „digitální balík“ z Bretzenheinu, kde již v uplynulých měsících probíhalo zkušební vysílání. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace