Digitál9. března  2018 v 15:20  

Německý veřejnoprávní rozhlas WDR přichází s formátem výhradně dobrých zpráv

Nové zprávy stanice Cosmo by u posluchačů měly vyvolat pozitivní pocity. - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Nové zprávy stanice Cosmo by u posluchačů měly vyvolat pozitivní pocity.Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Novinku bude možné v České republice a na Slovensku naladit ze satelitu Astra, případně prostřednictvím webového streamu, na nějž není uplatňována geoblokace.

Německý veřejnoprávní rozhlas WDR, který je určen zejména pro západ Německa, přichází prostřednictvím své stanice Cosmo se zcela novým formátem. Od pondělí 12. března, vždy v 7.20, bude vysílat „Daily Good News“. Jak z názvu vypovídá, v tomto zpravodajství se objeví pouze informace, které mají posluchače dobře naladit a přesvědčit ho o tom, že dnešní svět není pouze terorismus, přírodní katastrofy nebo extrémní pravicová či levicová politika. 

Stanice Cosmo sice vysílá prostřednictvím dvou výkonných vysílačů v Berlíně a Langenbergu, spoléhá ale zejména na digitální distribuci. K dispozici je prostřednictvím DAB+ v Severním Porýní – Westfálsku, Brémách, Braniborsku a pochopitelně také samotné metropoli Německa. Zájemci v České republice tento program najdou nekódovaně na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, a také na internetové adrese https://www1.wdr.de/radio/cosmo/. Cosmo bude pro komunikaci novinky využívat všechny sociální kanály a zapojí i platformu Amazon Echo s hlasovou asistentkou Alexa. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace