Digitál14. září  2017 v 10:07  

O volnou kapacitu v Bavorsku měla zájem i mnichovská Arabella nebo Radio Teddy

Digitální rozhlasový přijímač (ilustrační foto) - Foto: Alan Electronics

Digitální rozhlasový přijímač (ilustrační foto)Foto: Alan Electronics

Bavorský regulátor BLM při přidělování volné kapacity pečlivě posuzoval jednotlivé projekty. egoFM bylo vyhodnoceno jako stanice s největším přínosem pro daný region.

O volnou kapacitu v bavorských rozhlasových multiplexech je velký zájem. Ne vždy je ale možné všechny zájemce uspokojit. Snahu o průnik k posluchačům prostřednictvím digitálních rádií se standardem DAB+ měly v nedávné době i stanice Radio Arabella (známý oldies program z Mnichova), Radio Teddy (pro děti) a RT1 (regionální vysílatel z Augsburgu). Volnou kapacitu nakonec obsadilo, jak jsme vás již informovali, egoFM. 

Bavorský regulátor BLM při přidělování volné kapacity pečlivě posuzoval jednotlivé projekty. egoFM bylo vyhodnoceno jako stanice s největším přínosem pro daný region. Hraje hudbu zejména nemainstreamového typu zaměřenou na městského posluchače. Cílem egoFM je objevovat nové a neznámé interprety. Právě těmto stanicím je schopný digitální rozhlas nabídnout prostor, který na VKV pásmu chybí. Bavorsko nedávno výrazně rozšiřovalo nabídku rozhlasových multiplexů a právem je na čele penetrace DAB+ rádií v Německu. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace